Ароматизуємо простір: як зробити парфум для дому своїми руками?
До вас надходить натхнення зробити щось своїми руками? Прагнете до затишку? Любите, коли в хаті смачно пахне? Виділіть трохи часу та приготуйте домашні парфуми для кімнати самостійно. Зробити спрей для приміщення може кожен. Трохи фантазії, крапелька терпіння і дрібка гарного настрою, і в просторі витає чарівний аромат.
Як вибрати аромат для домашніх парфумів?
Аромати можуть закрутити голову, розслабити чи підбадьорити. А іноді вони можуть зіпсувати настрій та навіть погіршити фізичний стан. Щоб цього не сталося, ретельно підбирайте складові парфумів. Як вибрати запах для дому? Наріжте смужки паперу шириною 1,5-2 см. Капніть на кожен листочок ефірну олію. Щоб не переплутати запахи, підпишіть паперові смужки олівцем. Зачекайте, поки запах розкриється і через 10 хвилин можете вибирати.
Щоб створити складну композицію, спробуйте змішати кілька ефірів одночасно. Але майте на увазі: лише якісні ефірні олії дають приємний аромат. Синтетичний продукт може мати спотворений і отруйний запах або швидко вивітрюватись. Знайшли сподобалося поєднання? Чудово. Це основа парфумів. Вона триматиметься доти, доки духи не вивітряться взагалі. Для неї краще підходять такі запахи: пачулі, гвоздика, кедр, кориця, ваніль, імбир, мирра, рожеве дерево, неролі та ладан.
У якості верхніх нот вибирають апельсин, бергамот, вербену, лимон, м'яту або базилік. Це аромат, який розкривається у перші секунди під час розпилення. Його стійкість – 5-25 хвилин. Щоб підібрати «голову» парфуму, вдихайте ефір, який тільки нанесли на смужки паперу. Пару секунд і він вивітриться.
«Серце духів» звучить понад 12 годин. Тому цим ноткам варто приділити особливу увагу. До середніх нотів відносять мирту, кипарис, шавлію, ладан, ромашку, розмарин, мускат і ялівець. У порівнянні з верхніми нотами, це менш леткі есенції. Але все ж таки приємний післясмак залишає саме «база».
Як зробити парфум для кімнати?
Парфуми – річ індивідуальна. Якщо ви живете не самі, варто зробити пробник. Раптом комусь із членів сім'ї не сподобається композиція, складена вами? Рекомендуємо дотримуватися наступної пропорції:
- 1 крапля «голови парфуму»;
- 2 краплі «серця»;
- 3 краплі базового ефіру.
Перемішайте олії. Відчуваєте, що аромат гармонійний і закінчений? Отже, можна його закріпити. Візьміть інгредієнти у великих дозуваннях і перемішайте їх у баночці або флакончику зі скла (переважно темного – так парфум довше збережеться). В якості основи візьміть базову олію без яскраво вираженого запаху – олію макадамії, виноградних кісточок або жожоба. Ефір та базова олія мають бути в наступній пропорції: 3:7. Спочатку додайте в основу ноти «серця», потім «базу», потім верхні ноти.
Освіжайте запах кожні 3-4 години. У такому разі в приміщенні будуть витати приємні ноти. Для фонової ароматизації можна використовувати стійку брендову аромапродукцію: спреї, аромадифузори або аромабанки, наприклад. Купити ароматизатори можна в інтернет-магазині Scents.